Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że nie wszystkie rolety montowane na zewnątrz chronią dom przed potencjalnymi włamywaczami czy uszkodzeniami okien. Tego rodzaju przesłony bardzo często mają za zadanie jedynie chronić budynek przed nadmiarem promieni słonecznych, zapewniać mieszkańcom domu prywatność oraz zabezpieczać mieszkanie przed nadmiernym nagrzewaniem się latem.

Aby rolety zewnętrzne były także roletami antywłamaniowymi, muszą mieć specjalnie zaprojektowany pancerz, który będzie stanowił barierę między wnętrzem domu a potencjalnymi włamywaczami. Prowadnice w takich roletach są dodatkowo wzmocnione, a same rolety mają dodatkowe zabezpieczenia, które uniemożliwiają ich podważenie i dostanie się do pomieszczenia.

Oferowane przez nas rolety antywłamaniowe firmy Aluprof mają III klasę odporności na włamanie. Są wyposażone w nowatorskie rozwiązania konstruktorskie takie jak mechanizm zapadkowy w dolnej części rolety, który uniemożliwia otwarcia zasuniętej kurtyny czy specjalnie wzmocniony pancerz odporny na uderzenia. Zachęcamy do kontaktu z nami i zadbanie o bezpieczeństwo swojego domu, magazynu czy biura.